Před naší plavbou po severních skotských ostrovech jsme strávili tři a půl dne v hlavním městě Skotska, v Edinburghu. Díky neobvykle vlídnému počasí jsme zde dle mého názoru navštívili téměř všechny nejdůležitější zajímavá místa. Jakmile jsme se po příletu ubytovali, vyrazili jsme z našeho hotelu po Royal Mile směrem k Edinburskému hradu, i když byl vstup do hradu již uzavřen, bylo v horní části Royal Mile dost lidí. Zato následující den jsme časně ráno, ještě před snídaní, prošli (téměř bez lidí) hlavní třídu starého města - Royal Mile a nejbližší okolí. Kolem poledne jsme navštívili Edinburghský hrad a vyfotili tradiční výstřel z hradního kanónu. Po krátkém oddechu na pokoji jsme zašli na předem objednanou podvečerní ochutnávku skotské whisky.