FotogalerieHasek.cz
Last text update:
06.03.2012

About project

Jak to začalo

Zcela určitě byly prvotní prapříčinou vzniku těchto webových stránek naše cestovatelské a poznávací aktivity, i když jejich rozsah byl ovlivněn dobou a našimi subjektivními možnostmi.

Přestože jsme se pokoušeli a fotografické zachycení našich cestovatelských (i necestovatelských) zážitků vlastně od nepaměti, můžeme jako počátek našeho hlubšího vztahu k fotografování označit naší první cestu do východní Afriky v roce 2005. Vedle úžasné africké přírody byly pro nás obrovským impulsem a inspirací i úžasné fotografie kamaráda Michala Příhody, který už tenkrát v Africe fotil s digitální zrcadlovkou.

Od této cesty si už nedovedeme naše cestování představit bez fotografování a do jisté míry to platí i obráceně.

No a pak už bylo myslím jen otázkou času, kdy nás potřeba třídit, systematizovat a v neposlední řadě i sdílet naše fotografie, zážitky a zkušenosti přivede od tisku a popisování fotografií k webové prezentaci.

Spuštění webové prezentace

O vytvoření webové prezentace jsme se definitivně rozhodli po naší cestě do Botswany v roce 2009, kde jsme se poznali s Michalem Jiroušem, jehož webové stránky byly a jsou pro nás velkým vzorem.

Systém a kostru webové prezentace, kterou má Michal Jirouš jsme nakonec použili pro naše současné stránky, i když některé funkce a sekce prezentace využíváme jinak.

Web jsme spustili 14.6.2010 a od té doby se jeho tvorba stala našim časově velice náročným koníčkem.

V současné době nám webové stránky spravuje pan Lubomír Pokorný.

Rychlá orientace ve webové prezentaci

Fotogalerie: Tvoří základ prezentace. Jsou tříděny dle kontinentů. zemí a navštívených destinací. Každá fotografie je označena názvem a v převážné většině jsou u ní uvedeny poznámky, které se ní vztahují. U všech fotografií jsou rovněž uvedena klíčová slova, podle kterých lze fotografie dále třídit popř. vyhledávat fotografie s podobnou tématikou. Fotografie jsou zde umístěny náhledovém a středním rozlišení (645 x ..., ....x 645 pixelů).

To nejlepší z...: Jsou to vybrané (dle našeho názoru nejlepší) fotografie z dané země. Zobrazují se pouze s názvem a lze je prohlížet s ručním posunem nebo jako automatickou prezentaci. Fotografie v této sekci jsou zobrazovány ve větším rozlišení (1100 x ... popř. ...x 900 pixelů).

Články: Pokud si myslíme, že fotografický materiál, zkušenosti nebo poznatky přesahují rámec textové poznámky ve fotogalerii, pokoušíme se o články, které dle obsahu rozdělujeme do několika kategorií. V kategorii Foto-cesty uvádíme itineráře našich cest, včetně našeho hodnocení ubytování, dopravy, atp.

Novinky: Do této sekce dáváme krátké zprávy a upozornění, které související s tvorbou stránek.

 

Náplň dalších sekcí dle mého názoru už jednoznačně vyplývá z jejich názvů.