FotogalerieHasek.cz
Poslední aktualizace:
22.05.2019

Články


Jedním z dalších míst, které jsme navštívili při naší cestě po Indii, bylo město Váránasí. Je to jedno z nejstarších trvale osídlených měst nejen v Indii ale i ve světě. Leží na břehu posvátné řeky Gangy a je zasvěceno bohu Šivovi.

[ 11625 zobrazení ]  celý článek
Váránasí – Ganga, gháty a kremace

Podél levého břehu středního toku řeky Brahmaputry se nachází jeden z nejúžasnějších národních parků Indie - Kaziranga.

[ 2545 zobrazení ]  celý článek
Tři obři od Brahmaputry

Ve světě žije v současné době 16 druhů jelenů.

[ 3123 zobrazení ]  celý článek
Jeleni v Indii

Tádž Mahal je jednou z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších architektonických památek Indie. Ročně tuto památku ve městě Agra navštíví přes 3 milióny lidí. Pro srovnání naši nejoblíbenější kulturní památku Pražský hrad navštíví ročně asi 2 miliony turistů.

[ 4698 zobrazení ]  celý článek
Tádž Mahal – úžasná stavba s příběhem

Jak se cestuje v Indii? (několik postřehů a rad k cestování v Indii)

[ 3808 zobrazení ]  celý článek
Jak se cestuje v Indii

Kam patří a co jsou? Za kolibříky obecně považujeme všechny ptáky z čeledi kolibříkovitých (Trochilidae), i když jejich rodové jméno nemusí být nutně kolibřík. V současné době do této čeledi patří více než 110 rodů a přes 330 druhů. Jejich nejbližšími příbuznými jsou rorýsi a spolu s nimi patří do řádu svišťounů (Apidiformes).

[ 32767 zobrazení ]  celý článek
Pár zajímavostí o kolibřících

První část naší ekvádorské cesty jsme strávili v deštném pralese Amazonie, pak následoval týden toulání po horských a vysokohorských oblastech centrálních And jižně od Quita a konečně poslední etapou byla plavba po sopečných ostrovech Galapág s jedinečnou faunou a flórou. Dalo by se říct, že jsme navštívili všechny hlavní biotopy, které Ekvádor nabízí.  

[ 4549 zobrazení ]  celý článek
Do mlžného pralesa nejen za kolibříky

Darwinovy pěnkavy z Galapág se staly poněkud zavádějícím synonymem pro ptačí druhy, které byly Darwinovi přímou inspirací pro sepsání převratného díla “O vzniku druhů přírodním výběrem, neboli uchováním prospěšných plemen v boji o život“.

[ 7383 zobrazení ]  celý článek
Darwinovy pěnkavy

Většina lidí, kteří přijíždějí na Galapágy poprvé, si jako symbol Galapág představí obří sloní želvu, někteří snad mořského leguána, který připomíná draka. Když však vystoupíte na letišti na ostrově Baltra, zjistíte, že nečastěji prezentovaným symbolem Galapág je terej modronohý. Na většině triček, plakátů i dalších suvenýrů vidíte tohoto tereje s nohama modřejšíma než moře a nebe dohromady.

[ 6457 zobrazení ]  celý článek
Terejové na Galapágách

Naše Golondrina www.galapagosislands.com/html/golondrina_I.htm

[ 2930 zobrazení ]  celý článek
S Golondrinou po galapážských ostrovech