FotogalerieHasek.cz
Poslední aktualizace:
22.05.2019

Články


Cílem každé naší cesty je poznávání a focení přírody v navštívené zemi, které je vždy bohužel limitováno časem. Ani naše cesta do Chile nebyla v tomto ohledu výjimkou. Focení ptáků jsme věnovali zhruba stejný prostor jako krajinám nebo savcům. Když jsme však prošli naše "fotoúlovky" a napočítali 80 ptačích druhů, byli jsme velice překvapeni.

[ 5547 zobrazení ]  celý článek
Zajímavé ptačí lokality v Chile

Poušť Atacama patří mezi nejsušší místa na zemi. Leží na náhorní plošině, která je sevřená z východu hlavním hřebenem And a ze západu pohořím Cordillera de la Sal.

[ 4154 zobrazení ]  celý článek
Atacama - přehled zajímavých míst

Než jsme poprvé přijeli do jižní Ameriky, redukovala se nám historie předkolumbovské Ameriky do historie říše Inků (samozřejmě patřičně zjednodušené). Zejména během naší cesty po Chile jsme poznali, jak pestrá a bohužel i smutná je historie národů, kteří zde žili před příchodem Evropanů.

[ 2685 zobrazení ]  celý článek
Selk´namové - tragedie jednoho národa

Ohňová země – místo notoricky známé snad každému, kdo alespoň trochu poslouchal v hodinách dějepisu nebo zeměpisu na základní škole.

[ 7069 zobrazení ]  celý článek
Za tučňáky patagonskými do Ohňové země

Do Papeete, kde jsme měli strávit naši poslední noc ve Francouzské Polynésii, jsme přiletěli až za soumraku. Když jsme se ubytovali, byla už tma jako v ranci a my teprve teď začali přemýšlet, jak strávíme náš poslední večer.

[ 3662 zobrazení ]  celý článek
Jak se tančí OTEA

Než jsme se začali připravovat na cestu do Polynésie, měli jsme v podvědomí pouze tři body na ose polynéské historie: námořníky z Bounty, Paula Gaugina a Thora Heyerdahla s vorem Kon-Tiki.

[ 4424 zobrazení ]  celý článek
ABC z historie Francouzské Polynésie

Úžasná modř lagun, spousty květů a vůní, tanečnice nad jejichž krásou se tají dech. To je velice stručná a myslím, že i výstižná charakteristika Společenských ostrovů a pravděpodobně i celé Francouzské Polynésie. Pokud neopustíte hotelové areály popřípadě organizované lodní výlety, pak Vás ani nenapadne, že by něco v tomto čarokrásném světě mohlo tuto idylku narušit.  

[ 2794 zobrazení ]  celý článek
Druhá tvář Polynésie

Pro každého, kdo si netroufne na potápění, je šnorchlování báječnou příležitostí, jak poznávat svět pod vodní hladinou.

[ 2668 zobrazení ]  celý článek
Šnorchlařský ráj na ostrově Moorea

Po několika báječných výpravách do východoafrických rezervací jsme se rozhodli navštívit některé národní parky severní Indie. Chtěli jsme především porovnat pestrost, dostupnost a fotogeničnost fauny a krajiny obou oblastí. Velkým přáním pak bylo uvidět a nafotit královského bengálského tygra (Panthera tigris tigris) ve volné přírodě.  

[ 2504 zobrazení ]  celý článek
Rendezvous s bengálským tygrem

Při jakékoli výpravě do nepoznaných končin jsou pro nás neformální setkání s místními lidmi vždycky velkým zážitkem. A nemusí to být vždy lidé z jiné země nebo kontinentu.

[ 2627 zobrazení ]  celý článek
Indická setkání