FotogalerieHasek.cz
Poslední aktualizace:
22.05.2019

Články


Pokud se chystáte do Ugandy, Rwandy nebo Konga za horskými gorilami, pak se vám možná informace z následující kompilace mohou hodit.

[ 27619 zobrazení ]  celý článek
Chystáte se za horskými gorilami ?

Povídání o lvech se mi nějak natáhlo a když jsem k fotkám ze Serengeti přidal ještě fotky z NP Masai Mara, NP Etosha a z delty Okawanga, rozhodl jsem se raději článek rozdělil na dva, aby si P.T. čtenář mohl dát mezi nimi šlofíka.   

[ 8056 zobrazení ]  celý článek
Co jste možná o lvech nevěděli II.

Tolik lvů, co jsme viděli letos v Serengeti, jsme neviděli na všech našich dosavadních cestách do Afriky dohromady. Možná dobrý termín, možná dobrý průvodce, zcela určitě pak perfektní destinace a samozřejmě štěstí. Když jsem dal dohromady kolekci fotografií, pustil jsem se do hledání informací, abych se o těchto šelmách dozvěděl víc. Právě vtomto článku se sVámi chci o několik zajímavých informací podělit.

[ 5056 zobrazení ]  celý článek
Co jste možná o lvech nevěděli I.

Ledňáčci patří společně se zoborožci, vlhami, mandelíky a dudky do řádu srostloprstých. Čeleď ledňáčkovití - Alcedinidae zahrnuje téměř 100 druhů ledňáčků, ledňáků a rybařiků. Na území Etiopie jich žije devět.

[ 4620 zobrazení ]  celý článek
Ledňáčci - drahokamy Etiopie

V Etiopii je celkem 15 přírodních rezervací, z toho 9 se statutem národního parku a 6 se statutem chráněné oblasti (wildlife sanctuary).

[ 6706 zobrazení ]  celý článek
Etiopští endemité

NP Bale Mountain byl určitě nejzajímavější národní park, který jsme navštívili, a to nejen z hlediska pozorování a focení volně žijící fauny. Krajina byla krásná, už jak jsme začali stoupat do podhůří těchto hor, přestože čínští budovatelé přístupové silnice její okolí dost poničili.

[ 8247 zobrazení ]  celý článek
Bale Mountains - nejkrásnější park Etiopie

Vyrážíme z Addis Ababy na jih a hned za hlavním městem nás čeká několik překvapení. A musím říct pozitivních překvapení. Prvním je skutečně velice dobrá asfaltová silnice. Její kvalita myslím předčí úroveň mnohých našich „státních silnic“ a samozřejmě nesrovnatelně převyšuje úroveň silnic, které jsme mohli poznat např. v Keni.

[ 2408 zobrazení ]  celý článek
Jak se žije na etiopském venkově

Po poněkud zablácené návštěvě u Dassanetchů u městečka Omorate jsme měli naplánováno, že pojedeme přímou cestou podél řeky Omo na území kmene Karo. Úředník na Check-pointu nás však varuje, že tato oblast momentálně není příliš bezpečná a tak se vracíme zpět do Turmi a ke Karům míříme oklikou přes území Hamarů.

[ 2714 zobrazení ]  celý článek
Na území kmene Karo

Předem upozorňuji, že v tomto článku jde o nadsázku a pokud byste chtěli brát tyto rady vážně, tak raději nepokračujte ve čtení.

[ 2968 zobrazení ]  celý článek
Inspirace nejen od Mursiů

Opouštíme hornatou oblast obývanou kmenem Konso a pomalu sjíždíme na pláň, která byla dříve pod hladinou dnes vysychajícího jezera Stephanie. Krajina se dramaticky mění, horská políčka Konsů mizí a před námi se rozprostírá zelená pláň jen místy zvrásněná nevysokými horami.

[ 3180 zobrazení ]  celý článek
24 hodin u Hamarů