FotogalerieHasek.cz
Poslední aktualizace:
09.07.2018

O cestování


Část 2. Moře, Muscat a Musandam Moře S ománským mořem jsme se samozřejmě pozdravili už ve městě Sur, ale šnorchlování jsme měli naplánované až u Muscatu, kde jsme měli objednány 2 šnorchlovací výlety. Nejprve v oblasti Bandar Al Khairan a druhý den v rezervaci Dimaniyat Islands.

[ 545 zobrazení ]  celý článek
Zážitky a zkušenosti ze severního Ománu

Část 1. Hory, poušť a wádí. Přestože cestujeme poměrně dost, zůstával pro nás Arabský poloostrov až do letošního roku (2018) „terra incognita“. Několik kamarádů nás však nezávisle na sobě přesvědčilo, abychom to napravili. Jednoznačně nám doporučili Omán navštívit.

[ 779 zobrazení ]  celý článek
Zážitky a zkušenosti ze severního Ománu

Určitě více než 90% návštěvníků Belize sem přijíždí relaxovat k moři. Ani my jsme moře rozhodně nechtěli vynechat, ale díky opravdu široké nabídce nebylo lehké se rozhodnout, které místo vybrat. Nejnavštěvovanější přímořskou oblastí Belize je oblast v okolí města San Pedro, ležící na  „umělém“ ostrově Ambergris. (Tento ostrov odděluje od severoamerické pevniny kanál Zaragoza vybudovaný na počátku 20. století).

[ 1298 zobrazení ]  celý článek
Poznáváme Belize (2.část - u moře)

Myslím, že drtivé většině Čechů (a pravděpodobně obecně Evropanů) se při vyslovení slova Belize nevybaví vůbec nic. My jsme na tom nebyli o moc lépe. Belize jsme měli spojené s bývalou britskou kolonii Britský Honduras a jako milovníci potápění a šnorchlování jsme věděli, že Belize lemuje druhý největší bariérový útes na světě.

[ 1346 zobrazení ]  celý článek
Poznáváme Belize (1.část - vnitrozemí)

Všem, kteří se zajímají o Reunion, jsme se v tomto článku pokusili popsat náš pobyt na tomto ostrově a přidat několik praktických rad na závěr.

[ 4476 zobrazení ]  celý článek
7 nocí na Reunionu

Naše cesta po východní Africe se chýlila ke konci. Před námi už byla „jen“ návštěva Národního parku Bwindi spojená s trekem za horskými gorilami.

[ 3419 zobrazení ]  celý článek
Setkání s horskými gorilami

Úžasná modř lagun, spousty květů a vůní, tanečnice nad jejichž krásou se tají dech. To je velice stručná a myslím, že i výstižná charakteristika Společenských ostrovů a pravděpodobně i celé Francouzské Polynésie. Pokud neopustíte hotelové areály popřípadě organizované lodní výlety, pak Vás ani nenapadne, že by něco v tomto čarokrásném světě mohlo tuto idylku narušit.  

[ 2834 zobrazení ]  celý článek
Druhá tvář Polynésie

Jak se cestuje v Indii? (několik postřehů a rad k cestování v Indii)

[ 3853 zobrazení ]  celý článek
Jak se cestuje v Indii

Naše Golondrina www.galapagosislands.com/html/golondrina_I.htm

[ 2975 zobrazení ]  celý článek
S Golondrinou po galapážských ostrovech

Určitě nepatříme k těm, kteří by se honili jen za největšími atrakcemi. Koneckonců i ty nejzajímavější věci mohou zešednout, když vám dovolená proprší, když se ve skupině vyskytne jeden nebo více egocentristů nebo nedej bože vás začne bolet zub.

[ 3337 zobrazení ]  celý článek
Galapážská NEJ...