FotogalerieHasek.cz
Poslední aktualizace:
12.07.2019

Nejčtenější články


Kam patří a co jsou? Za kolibříky obecně považujeme všechny ptáky z čeledi kolibříkovitých (Trochilidae), i když jejich rodové jméno nemusí být nutně kolibřík. V současné době do této čeledi patří více než 110 rodů a přes 330 druhů. Jejich nejbližšími příbuznými jsou rorýsi a spolu s nimi patří do řádu svišťounů (Apidiformes).

[ 32767 zobrazení ]  celý článek
Pár zajímavostí o kolibřících

Pokud se chystáte do Ugandy, Rwandy nebo Konga za horskými gorilami, pak se vám možná informace z následující kompilace mohou hodit.

[ 27729 zobrazení ]  celý článek
Chystáte se za horskými gorilami ?

Jedním z dalších míst, které jsme navštívili při naší cestě po Indii, bylo město Váránasí. Je to jedno z nejstarších trvale osídlených měst nejen v Indii ale i ve světě. Leží na břehu posvátné řeky Gangy a je zasvěceno bohu Šivovi.

[ 11785 zobrazení ]  celý článek
Váránasí – Ganga, gháty a kremace

V antickém Římě byli bohové zemřelých nazýváni Lemures. O něco později se toto pojmenování začalo používat pro duchy zemřelých, kteří vedli špatný život a po smrti bloudili světem, aby škodili živým. Na usmíření těchto duchů byly v Římě dokonce pořádány v květnu slavnosti nazývané lemuralie.

[ 9351 zobrazení ]  celý článek
Lemuři - endemiti Madagaskaru

NP Bale Mountain byl určitě nejzajímavější národní park, který jsme navštívili, a to nejen z hlediska pozorování a focení volně žijící fauny. Krajina byla krásná, už jak jsme začali stoupat do podhůří těchto hor, přestože čínští budovatelé přístupové silnice její okolí dost poničili.

[ 8315 zobrazení ]  celý článek
Bale Mountains - nejkrásnější park Etiopie

Povídání o lvech se mi nějak natáhlo a když jsem k fotkám ze Serengeti přidal ještě fotky z NP Masai Mara, NP Etosha a z delty Okawanga, rozhodl jsem se raději článek rozdělil na dva, aby si P.T. čtenář mohl dát mezi nimi šlofíka.   

[ 8154 zobrazení ]  celý článek
Co jste možná o lvech nevěděli II.

Darwinovy pěnkavy z Galapág se staly poněkud zavádějícím synonymem pro ptačí druhy, které byly Darwinovi přímou inspirací pro sepsání převratného díla “O vzniku druhů přírodním výběrem, neboli uchováním prospěšných plemen v boji o život“.

[ 7466 zobrazení ]  celý článek
Darwinovy pěnkavy

Ohňová země – místo notoricky známé snad každému, kdo alespoň trochu poslouchal v hodinách dějepisu nebo zeměpisu na základní škole.

[ 7145 zobrazení ]  celý článek
Za tučňáky patagonskými do Ohňové země

V Etiopii je celkem 15 přírodních rezervací, z toho 9 se statutem národního parku a 6 se statutem chráněné oblasti (wildlife sanctuary).

[ 6820 zobrazení ]  celý článek
Etiopští endemité

Většina lidí, kteří přijíždějí na Galapágy poprvé, si jako symbol Galapág představí obří sloní želvu, někteří snad mořského leguána, který připomíná draka. Když však vystoupíte na letišti na ostrově Baltra, zjistíte, že nečastěji prezentovaným symbolem Galapág je terej modronohý. Na většině triček, plakátů i dalších suvenýrů vidíte tohoto tereje s nohama modřejšíma než moře a nebe dohromady.

[ 6609 zobrazení ]  celý článek
Terejové na Galapágách