FotogalerieHasek.cz
Poslední aktualizace:
23.08.2017

Nejčtenější články


Kam patří a co jsou? Za kolibříky obecně považujeme všechny ptáky z čeledi kolibříkovitých (Trochilidae), i když jejich rodové jméno nemusí být nutně kolibřík. V současné době do této čeledi patří více než 110 rodů a přes 330 druhů. Jejich nejbližšími příbuznými jsou rorýsi a spolu s nimi patří do řádu svišťounů (Apidiformes).

[ 25 komentářů ]  [ 28430 zobrazení ]  celý článek
Pár zajímavostí o kolibřících

Pokud se chystáte do Ugandy, Rwandy nebo Konga za horskými gorilami, pak se vám možná informace z následující kompilace mohou hodit.

[ 0 komentářů ]  [ 26303 zobrazení ]  celý článek
Chystáte se za horskými gorilami ?

Jedním z dalších míst, které jsme navštívili při naší cestě po Indii, bylo město Váránasí. Je to jedno z nejstarších trvale osídlených měst nejen v Indii ale i ve světě. Leží na břehu posvátné řeky Gangy a je zasvěceno bohu Šivovi.

[ 4 komentářů ]  [ 9637 zobrazení ]  celý článek
Váránasí – Ganga, gháty a kremace

V antickém Římě byli bohové zemřelých nazýváni Lemures. O něco později se toto pojmenování začalo používat pro duchy zemřelých, kteří vedli špatný život a po smrti bloudili světem, aby škodili živým. Na usmíření těchto duchů byly v Římě dokonce pořádány v květnu slavnosti nazývané lemuralie.

[ 10 komentářů ]  [ 8184 zobrazení ]  celý článek
Lemuři - endemiti Madagaskaru

NP Bale Mountain byl určitě nejzajímavější národní park, který jsme navštívili, a to nejen z hlediska pozorování a focení volně žijící fauny. Krajina byla krásná, už jak jsme začali stoupat do podhůří těchto hor, přestože čínští budovatelé přístupové silnice její okolí dost poničili.

[ 0 komentářů ]  [ 7658 zobrazení ]  celý článek
Bale Mountains - nejkrásnější park Etiopie

Povídání o lvech se mi nějak natáhlo a když jsem k fotkám ze Serengeti přidal ještě fotky z NP Masai Mara, NP Etosha a z delty Okawanga, rozhodl jsem se raději článek rozdělil na dva, aby si P.T. čtenář mohl dát mezi nimi šlofíka.   

[ 4 komentářů ]  [ 6802 zobrazení ]  celý článek
Co jste možná o lvech nevěděli II.

Darwinovy pěnkavy z Galapág se staly poněkud zavádějícím synonymem pro ptačí druhy, které byly Darwinovi přímou inspirací pro sepsání převratného díla “O vzniku druhů přírodním výběrem, neboli uchováním prospěšných plemen v boji o život“.

[ 0 komentářů ]  [ 6374 zobrazení ]  celý článek
Darwinovy pěnkavy

Ohňová země – místo notoricky známé snad každému, kdo alespoň trochu poslouchal v hodinách dějepisu nebo zeměpisu na základní škole.

[ 6 komentářů ]  [ 6075 zobrazení ]  celý článek
Za tučňáky patagonskými do Ohňové země

V Etiopii je celkem 15 přírodních rezervací, z toho 9 se statutem národního parku a 6 se statutem chráněné oblasti (wildlife sanctuary).

[ 0 komentářů ]  [ 5316 zobrazení ]  celý článek
Etiopští endemité

Dne 3.2.2011 v 19:00 hod se uskuteční v restauraci hotelu Amphone v Brně povídání o Francouzské Polynésii s fotografiemi z cesty, kterou jsme uskutečnili na podzim roku 2010.

[ 0 komentářů ]  [ 5043 zobrazení ]  celý článek
Povídání o Francouzské Polynésii