FotogalerieHasek.cz
Poslední aktualizace:
16.08.2012

Města a krajiny


Poušť Atacama patří mezi nejsušší místa na zemi. Leží na náhorní plošině, která je sevřená z východu hlavním hřebenem And a ze západu pohořím Cordillera de la Sal.

[ 1 komentářů ]  [ 2902 zobrazení ]  celý článek
Atacama - přehled zajímavých míst

Jedním z dalších míst, které jsme navštívili při naší cestě po Indii, bylo město Váránasí. Je to jedno z nejstarších trvale osídlených měst nejen v Indii ale i ve světě. Leží na břehu posvátné řeky Gangy a je zasvěceno bohu Šivovi.

[ 4 komentářů ]  [ 9637 zobrazení ]  celý článek
Váránasí – Ganga, gháty a kremace

Tádž Mahal je jednou z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších architektonických památek Indie. Ročně tuto památku ve městě Agra navštíví přes 3 milióny lidí. Pro srovnání naši nejoblíbenější kulturní památku Pražský hrad navštíví ročně asi 2 miliony turistů.

[ 1 komentářů ]  [ 3996 zobrazení ]  celý článek
Tádž Mahal – úžasná stavba s příběhem

Pokud teď čekáte povídání o pokladech pirátů, jejichž útočištěm se Madagaskar kolem roku 1700 skutečně stal, asi budete zklamaní.

[ 0 komentářů ]  [ 3186 zobrazení ]  celý článek
Poklady Madagaskaru 1

Isalo Národní park Isalo některé zdroje řadí spíše pod biom suchého opadavého pralesa, jiné zas spíše k jižnímu trnitému buši, někdy je považován za specifický biom s posledními zbytky řídkých tzv. tapiových lesů, které dříve zdobily velkou část centrální vysočiny ve výškách od 800 – 1800 m.

[ 0 komentářů ]  [ 2388 zobrazení ]  celý článek
Poklady Madagaskaru 2

Vybrané kapitoly z deníku „Afrika 2005“

[ 0 komentářů ]  [ 2150 zobrazení ]  celý článek
Naše cesta na Elgon