FotogalerieHasek.cz
Poslední aktualizace:
17.02.2018

Města a krajiny


Myslím, že každý z nás má nějakou svoji představu vysněného ráje. Někdo upřednostňuje vysokohorskou krajinu, někdo mechový palouček s rodinkou zdravých praváků a někomu vyhovuje ruch velkoměsta. Pro řadu z nás – vnitrozemců - je vysněným rájem moře a pláže s bílým pískem, s exotickými palmami a osvěžujícím koktejlem.

[ 887 zobrazení ]  celý článek
Raja Ampat - zemský ráj to napohled

Poušť Atacama patří mezi nejsušší místa na zemi. Leží na náhorní plošině, která je sevřená z východu hlavním hřebenem And a ze západu pohořím Cordillera de la Sal.

[ 4154 zobrazení ]  celý článek
Atacama - přehled zajímavých míst

Jedním z dalších míst, které jsme navštívili při naší cestě po Indii, bylo město Váránasí. Je to jedno z nejstarších trvale osídlených měst nejen v Indii ale i ve světě. Leží na břehu posvátné řeky Gangy a je zasvěceno bohu Šivovi.

[ 11625 zobrazení ]  celý článek
Váránasí – Ganga, gháty a kremace

Tádž Mahal je jednou z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších architektonických památek Indie. Ročně tuto památku ve městě Agra navštíví přes 3 milióny lidí. Pro srovnání naši nejoblíbenější kulturní památku Pražský hrad navštíví ročně asi 2 miliony turistů.

[ 4698 zobrazení ]  celý článek
Tádž Mahal – úžasná stavba s příběhem

Pokud teď čekáte povídání o pokladech pirátů, jejichž útočištěm se Madagaskar kolem roku 1700 skutečně stal, asi budete zklamaní.

[ 3606 zobrazení ]  celý článek
Poklady Madagaskaru 1

Isalo Národní park Isalo některé zdroje řadí spíše pod biom suchého opadavého pralesa, jiné zas spíše k jižnímu trnitému buši, někdy je považován za specifický biom s posledními zbytky řídkých tzv. tapiových lesů, které dříve zdobily velkou část centrální vysočiny ve výškách od 800 – 1800 m.

[ 2783 zobrazení ]  celý článek
Poklady Madagaskaru 2

Vybrané kapitoly z deníku „Afrika 2005“

[ 2558 zobrazení ]  celý článek
Naše cesta na Elgon