FotogalerieHasek.cz
Poslední aktualizace:
25.05.2019

Fauna a flóra


Podél levého břehu středního toku řeky Brahmaputry se nachází jeden z nejúžasnějších národních parků Indie - Kaziranga.

[ 2581 zobrazení ]  celý článek
Tři obři od Brahmaputry

Ve světě žije v současné době 16 druhů jelenů.

[ 3171 zobrazení ]  celý článek
Jeleni v Indii

Kam patří a co jsou? Za kolibříky obecně považujeme všechny ptáky z čeledi kolibříkovitých (Trochilidae), i když jejich rodové jméno nemusí být nutně kolibřík. V současné době do této čeledi patří více než 110 rodů a přes 330 druhů. Jejich nejbližšími příbuznými jsou rorýsi a spolu s nimi patří do řádu svišťounů (Apidiformes).

[ 32767 zobrazení ]  celý článek
Pár zajímavostí o kolibřících

První část naší ekvádorské cesty jsme strávili v deštném pralese Amazonie, pak následoval týden toulání po horských a vysokohorských oblastech centrálních And jižně od Quita a konečně poslední etapou byla plavba po sopečných ostrovech Galapág s jedinečnou faunou a flórou. Dalo by se říct, že jsme navštívili všechny hlavní biotopy, které Ekvádor nabízí.  

[ 4603 zobrazení ]  celý článek
Do mlžného pralesa nejen za kolibříky

Darwinovy pěnkavy z Galapág se staly poněkud zavádějícím synonymem pro ptačí druhy, které byly Darwinovi přímou inspirací pro sepsání převratného díla “O vzniku druhů přírodním výběrem, neboli uchováním prospěšných plemen v boji o život“.

[ 7466 zobrazení ]  celý článek
Darwinovy pěnkavy

Většina lidí, kteří přijíždějí na Galapágy poprvé, si jako symbol Galapág představí obří sloní želvu, někteří snad mořského leguána, který připomíná draka. Když však vystoupíte na letišti na ostrově Baltra, zjistíte, že nečastěji prezentovaným symbolem Galapág je terej modronohý. Na většině triček, plakátů i dalších suvenýrů vidíte tohoto tereje s nohama modřejšíma než moře a nebe dohromady.

[ 6609 zobrazení ]  celý článek
Terejové na Galapágách

Sloni, podobně jako většina velkých savců, se nezdržují trvale na jednom teritoriu, ale migrují za potravou. Přesto můžeme Botswanu označit jako stát, kde se převážnou část roku vyskytuje vůbec největší populace slonů afrických (Loxodonta africana africana).

[ 3176 zobrazení ]  celý článek
Sloni v Botswaně

Když jsme odjížděli do Botswany, bylo jedním z tajných, raději nevyslovených přání setkat se s poměrně vzácnými psy hyenovitými. Zatímco se ještě na počátku minulého století tyto šelmy počítaly na statisíce, v dnešní době se jejich stav odhaduje asi na 5000 jedinců.

[ 1714 zobrazení ]  celý článek
Zběsilá jízda za psy hyenovitými

Kdo jednou zkusil safari v Africe ví, že místní průvodci i řidiči jsou velice ochotní a obětaví. Starají se o vaše pohodlí a bezpečnost a navíc mají jakýsi šestý smysl, který jim umožňuje objevit v krajině to, co běžný návštěvník nevidí.

[ 2066 zobrazení ]  celý článek
Svačinka se lvy

V antickém Římě byli bohové zemřelých nazýváni Lemures. O něco později se toto pojmenování začalo používat pro duchy zemřelých, kteří vedli špatný život a po smrti bloudili světem, aby škodili živým. Na usmíření těchto duchů byly v Římě dokonce pořádány v květnu slavnosti nazývané lemuralie.

[ 9351 zobrazení ]  celý článek
Lemuři - endemiti Madagaskaru