FotogalerieHasek.cz
Poslední aktualizace:
25.05.2019

Fauna a flóra


Pokud se chystáte do Ugandy, Rwandy nebo Konga za horskými gorilami, pak se vám možná informace z následující kompilace mohou hodit.

[ 27729 zobrazení ]  celý článek
Chystáte se za horskými gorilami ?

Povídání o lvech se mi nějak natáhlo a když jsem k fotkám ze Serengeti přidal ještě fotky z NP Masai Mara, NP Etosha a z delty Okawanga, rozhodl jsem se raději článek rozdělil na dva, aby si P.T. čtenář mohl dát mezi nimi šlofíka.   

[ 8154 zobrazení ]  celý článek
Co jste možná o lvech nevěděli II.

Tolik lvů, co jsme viděli letos v Serengeti, jsme neviděli na všech našich dosavadních cestách do Afriky dohromady. Možná dobrý termín, možná dobrý průvodce, zcela určitě pak perfektní destinace a samozřejmě štěstí. Když jsem dal dohromady kolekci fotografií, pustil jsem se do hledání informací, abych se o těchto šelmách dozvěděl víc. Právě vtomto článku se sVámi chci o několik zajímavých informací podělit.

[ 5119 zobrazení ]  celý článek
Co jste možná o lvech nevěděli I.

Ledňáčci patří společně se zoborožci, vlhami, mandelíky a dudky do řádu srostloprstých. Čeleď ledňáčkovití - Alcedinidae zahrnuje téměř 100 druhů ledňáčků, ledňáků a rybařiků. Na území Etiopie jich žije devět.

[ 4676 zobrazení ]  celý článek
Ledňáčci - drahokamy Etiopie

V Etiopii je celkem 15 přírodních rezervací, z toho 9 se statutem národního parku a 6 se statutem chráněné oblasti (wildlife sanctuary).

[ 6820 zobrazení ]  celý článek
Etiopští endemité

NP Bale Mountain byl určitě nejzajímavější národní park, který jsme navštívili, a to nejen z hlediska pozorování a focení volně žijící fauny. Krajina byla krásná, už jak jsme začali stoupat do podhůří těchto hor, přestože čínští budovatelé přístupové silnice její okolí dost poničili.

[ 8315 zobrazení ]  celý článek
Bale Mountains - nejkrásnější park Etiopie

Cílem každé naší cesty je poznávání a focení přírody v navštívené zemi, které je vždy bohužel limitováno časem. Ani naše cesta do Chile nebyla v tomto ohledu výjimkou. Focení ptáků jsme věnovali zhruba stejný prostor jako krajinám nebo savcům. Když jsme však prošli naše "fotoúlovky" a napočítali 80 ptačích druhů, byli jsme velice překvapeni.

[ 5603 zobrazení ]  celý článek
Zajímavé ptačí lokality v Chile

Ohňová země – místo notoricky známé snad každému, kdo alespoň trochu poslouchal v hodinách dějepisu nebo zeměpisu na základní škole.

[ 7145 zobrazení ]  celý článek
Za tučňáky patagonskými do Ohňové země

Pro každého, kdo si netroufne na potápění, je šnorchlování báječnou příležitostí, jak poznávat svět pod vodní hladinou.

[ 2689 zobrazení ]  celý článek
Šnorchlařský ráj na ostrově Moorea

Po několika báječných výpravách do východoafrických rezervací jsme se rozhodli navštívit některé národní parky severní Indie. Chtěli jsme především porovnat pestrost, dostupnost a fotogeničnost fauny a krajiny obou oblastí. Velkým přáním pak bylo uvidět a nafotit královského bengálského tygra (Panthera tigris tigris) ve volné přírodě.  

[ 2524 zobrazení ]  celý článek
Rendezvous s bengálským tygrem