FotogalerieHasek.cz
Poslední aktualizace:
25.05.2019

Fauna a flóra


Když jsme začali plánovat naši cestu po národních parcích na západě Spojených států, byla návštěva Yellowstonského národního parku první tutovkou našeho itineráře. Úžasné dokumenty BBC o fauně tohoto národního parku nás nalákaly a my se těšili na pozorování a focení divokých zvířat v této lokalitě.

[ 85 zobrazení ]  celý článek
Podzimní fotosafari v Yelowstone a Grand Teton

Asi před šesti lety jsem pod dojmy z naší cesty po Etiopii napsal článek o ledňáčcích, samozřejmě s důrazem na ty, které jsme v Etiopii nafotili. Zážitky z Indonésie, konkrétně ze Sulawesi, mě k ledňáčkům přivedly znovu.  

[ 727 zobrazení ]  celý článek
Ještě jednou o ledňáčcích.

Naše dosavadní poznávání a focení fauny se během cest do Latinské Ameriky doposud téměř vždy zúžilo na ptáky. Tím vůbec nechci vyvolat dojem, že by ptáci pro nás nebyli dost dobrým objektem zájmu. Pozorování tučňáků královských v Ohňové zemi, procházky mezi mořskými ptáky na Galapágách, cesta venezuelskou džunglí za harpií nebo focení kolibříků na řadě míst v Latinské Americe bylo nezapomenutelným zážitkem.

[ 1790 zobrazení ]  celý článek
Savci jižní Brazílie

Levharti ve srovnání s ostatními velkými kočkovitými šelmami obývají nejrozsáhlejší a současně nejrůznorodější území naší planety. Žijí prakticky v celé subsaharské Africe a přes Arabský poloostrov se jejich teritorium táhne přes Střední východ, Indii, státy Zadní Indie a Čínu v širokém pásu podél Tichého oceánu pak dál na sever přes Koreu na ruský Dálný východ.

[ 2247 zobrazení ]  celý článek
Šest levhartů a ještě jeden

Až když jsem kompiloval článek o bornejských zoborožcích a tak trochu lamentoval nad výsledky focení, uvědomil jsem si, jak pohodové bylo focení v Africe. Plno slunce, porost řídký a ptáci se nebáli přiletět blízko.

[ 2967 zobrazení ]  celý článek
Fotili jsme zoborožce II (africké druhy)

Turistický marketing definoval v Africe "Big Five"- Velkou pětku, aby svým zákazníkům poradil, co by měli na africkém safari vidět. S podobnými radami se samozřejmě setkáme i v jiných oblastech světa a tak svoje velké pětky má i jihoamerická divočina stejně jako pralesy jihovýchodní Asie.

[ 3915 zobrazení ]  celý článek
Fotili jsme zoborožce I (asijské druhy)

Drtivá většina návštěvníků Venezuely míří na ostrov Margarita a do delty Orinoka, dobrodružnější povahy pak upřednostňují treky v Guayanské vrchovině. Návštěvu Los Llanos volí jen menšina. Pokud však na svých cestách vyhledáváte divokou faunu a zvlášť avifaunu, pak Los Llanos je vaše lokalita. 

[ 3447 zobrazení ]  celý článek
Los Llanos

Když zpětně hodnotím naše „ptačí setkání“ na Novém Zélandu, musím konstatovat, že ta neplánovaná, náhodná setkání v mnohém předčila většinu vyhlášených ptačích lokalit, které jsme zařadili do našeho itineráře.

[ 2516 zobrazení ]  celý článek
Náhodná novozélandská ptačí setkání

Pozorování a focení ptáků se v posledních letech stalo neodmyslitelnou součástí našich výprav za poznáním.

[ 3717 zobrazení ]  celý článek
Známé ptačí lokality na Novém Zélandu

Ostrovy ptáků První informace o ostrovu Bird (Ptačím ostrovu) hledáme tradičně ve Wikipedii.Skutečnost, že tato internetová encyklopedie registruje kolem třiceti ostrovů tohoto jména, nás poněkud překvapila.

[ 3751 zobrazení ]  celý článek
Bird Island