FotogalerieHasek.cz
Poslední aktualizace:
10.02.2018

Fauna a flóra


Asi před šesti lety jsem pod dojmy z naší cesty po Etiopii napsal článek o ledňáčcích, samozřejmě s důrazem na ty, které jsme v Etiopii nafotili. Zážitky z Indonésie, konkrétně ze Sulawesi, mě k ledňáčkům přivedly znovu.  

[ 0 komentářů ]  [ 439 zobrazení ]  celý článek
Ještě jednou o ledňáčcích.

Naše dosavadní poznávání a focení fauny se během cest do Latinské Ameriky doposud téměř vždy zúžilo na ptáky. Tím vůbec nechci vyvolat dojem, že by ptáci pro nás nebyli dost dobrým objektem zájmu. Pozorování tučňáků královských v Ohňové zemi, procházky mezi mořskými ptáky na Galapágách, cesta venezuelskou džunglí za harpií nebo focení kolibříků na řadě míst v Latinské Americe bylo nezapomenutelným zážitkem.

[ 0 komentářů ]  [ 1364 zobrazení ]  celý článek
Savci jižní Brazílie

Levharti ve srovnání s ostatními velkými kočkovitými šelmami obývají nejrozsáhlejší a současně nejrůznorodější území naší planety. Žijí prakticky v celé subsaharské Africe a přes Arabský poloostrov se jejich teritorium táhne přes Střední východ, Indii, státy Zadní Indie a Čínu v širokém pásu podél Tichého oceánu pak dál na sever přes Koreu na ruský Dálný východ.

[ 0 komentářů ]  [ 1942 zobrazení ]  celý článek
Šest levhartů a ještě jeden

Až když jsem kompiloval článek o bornejských zoborožcích a tak trochu lamentoval nad výsledky focení, uvědomil jsem si, jak pohodové bylo focení v Africe. Plno slunce, porost řídký a ptáci se nebáli přiletět blízko.

[ 0 komentářů ]  [ 2641 zobrazení ]  celý článek
Fotili jsme zoborožce II (africké druhy)

Turistický marketing definoval v Africe "Big Five"- Velkou pětku, aby svým zákazníkům poradil, co by měli na africkém safari vidět. S podobnými radami se samozřejmě setkáme i v jiných oblastech světa a tak svoje velké pětky má i jihoamerická divočina stejně jako pralesy jihovýchodní Asie.

[ 0 komentářů ]  [ 3488 zobrazení ]  celý článek
Fotili jsme zoborožce I (asijské druhy)

Drtivá většina návštěvníků Venezuely míří na ostrov Margarita a do delty Orinoka, dobrodružnější povahy pak upřednostňují treky v Guayanské vrchovině. Návštěvu Los Llanos volí jen menšina. Pokud však na svých cestách vyhledáváte divokou faunu a zvlášť avifaunu, pak Los Llanos je vaše lokalita. 

[ 0 komentářů ]  [ 3061 zobrazení ]  celý článek
Los Llanos

Když zpětně hodnotím naše „ptačí setkání“ na Novém Zélandu, musím konstatovat, že ta neplánovaná, náhodná setkání v mnohém předčila většinu vyhlášených ptačích lokalit, které jsme zařadili do našeho itineráře.

[ 0 komentářů ]  [ 2359 zobrazení ]  celý článek
Náhodná novozélandská ptačí setkání

Pozorování a focení ptáků se v posledních letech stalo neodmyslitelnou součástí našich výprav za poznáním.

[ 0 komentářů ]  [ 3325 zobrazení ]  celý článek
Známé ptačí lokality na Novém Zélandu

Ostrovy ptáků První informace o ostrovu Bird (Ptačím ostrovu) hledáme tradičně ve Wikipedii.Skutečnost, že tato internetová encyklopedie registruje kolem třiceti ostrovů tohoto jména, nás poněkud překvapila.

[ 0 komentářů ]  [ 3517 zobrazení ]  celý článek
Bird Island

Pokud se chystáte do Ugandy, Rwandy nebo Konga za horskými gorilami, pak se vám možná informace z následující kompilace mohou hodit.

[ 0 komentářů ]  [ 27246 zobrazení ]  celý článek
Chystáte se za horskými gorilami ?